W ostatnich tygodniach dużo osób podsumowuje rok — my wychodzimy do Was z podpowiedziami, od czego rozpocząć przygodę z motorsportem w 2024.

W pierwszej kolejności warto umówić się z instruktorem, który pozna Wasz potencjał, wyznaczy drogę i pomoże ustalić harmonogram treningów pod obrany kierunek.

Droga do motorsportu wymaga wielu prób, cierpliwości i samozaparcia, ale zapewniamy, że emocje oraz satysfakcja z osiągniętego celu są warte wysiłku.

Co jest mi potrzebne na pierwsze treningi?

Kask, wygodna odzież oraz buty z płaską cienką podeszwą.

Mamy grudzień, kiedy zacząć trening do sezonu 2024?

Jak najszybciej! Nie bójmy się śniegu, który jest bardzo pomocny, gdy poznajemy techniki wychodzenia z poślizgu – nieodłącznego towarzysza sportowej jazdy.

Poślizg na śniegu jest wolniejszy i dłuższy, co za tym idzie — masz więcej czasu, by na niego zareagować.
Paradoksalnie: im gorsze warunki przyczepności nawierzchni, tym lepsze warunki do nauki :)
Sucha nawierzchnia wymaga większej prędkości, by uzyskać poślizg. Na śniegu wejdziemy w niego często nawet przy 5-10 km/h, więc łatwiej jest się z nim oswoić.

Czy warto trenować jazdę sportową jeśli nie planujemy udziału w zawodach?

Oczywiście, że tak! Wiedza, którą zdobędziecie na szkoleniach, jest na tyle uniwersalna, że przeniesie się na poprawę bezpieczeństwa, chociażby w drodze do pracy, czy w trakcie podwożenia dzieci do szkoły.
Otworzy Wam to również drogę do ewentualnych zawodów w przyszłości.

Zacznij od swojego dobrego samopoczucia! Wielu zawodników zapomina o ważnej kwestii, jaką jest dieta oraz przygotowanie organizmu do treningów. Już dziś zaplanujcie odpowiednią dietę i koniecznie pamiętajcie o długotrwałym nawodnieniu — nie tylko dzień przed jazdą :)

Wybierz szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb!

Przejedź się prawdziwym torem wyścigowym!